Całun Turyński nazywany jest ikoną Wielkiej Soboty. Dokumentuje cierpienie, jakie dla nas poniósł Pan. Wraz z rozwojem nauki, tkanina jest przedmiotem licznych badań. A zarazem narzędziem, które doprowadza wielu „racjonalistów” do… wiary.
Zapiszcie w swoich kalendarzach tę datę: niedziela, 4 maja 2025 r. i weźcie udział w Święcie Całunu Turyńskiego. Program znajdziecie na plakacie. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.
W Domu Apostołów zgromadzą się wówczas osoby zafascynowane tkaniną, w którą owinięto ciało naszego Pana po Jego śmierci. Zachowała się ona do dzisiejszego czasu i jest przechowywana w Turynie, we Włoszech.
O. Mariusz Kiełbasa LC, dyrektor Domu Apostołów, stoi na czele Polskiego Centrum Syndonologicznego (z greckiego: „syndon” oznacza płótno, całun).
W rozmowie z prasą o. Mariusz tłumaczył, jak zrodziła się jego fascynacja Całunem Turyńskim:
„Zaczęło się od ciekawości. Studiowałem 5 lat w Rzymie. Na tej samej uczelni odbywał się kurs o Całunie, miałem więc okazję poznać słynnych naukowców. Jako przyszły kapłan zacząłem zauważać wartość ewangelizacyjną tej cennej relikwii. Pomyślałem, że warto się nią zainteresować, bo może pomóc wielu współczesnym ludziom. Moje doświadczenie duszpasterskie potwierdziło te przypuszczenia.”