Zainspirowani przez św. Jana Pawła II, posłani przez Chrystusa

26.05.2026

7 maja w Domu Apostołów miało miejsce niezwykłe spotkanie. Pod jednym dachem spotkali się przedstawiciele trzech kontynentów. Misjonarze Regnum Christi z Europy, Ameryki Południowej oraz Stanów Zjednoczonych spędzili czas na modlitwie oraz integracji.

Ośmiu misjonarzy Regnum Christi, którzy w tym roku formacyjnym posługują w Europie, początek maja spędziło w Krakowie. Są to młodzi ludzie w wieku od 19 do 23 lat pochodzący z Ameryki Południowej. Towarzyszyło im dwóch kapłanów: o. Jaime oraz o. Jorge (obaj pochodzenia meksykańskiego). Wybrali Kraków na miejsce swojego ostatniego już w tym roku zjazdu.

Na czas wspólnej Mszy św., adoracji, integracji oraz rozmów dołączyli do nich mężczyźni z krakowskiej wspólnoty Regnum Christi Młodzi, a także trzech tegorocznych misjonarzy Regnum Christi ze Stanów Zjednoczonych, wśród nich nasz Polak, Michał Wójcik, którego w czerwcu 2025 r. wspólnota posłała na rok misyjny.

Michał (na zdjęciu powyżej, czwarty od lewej) wrócił tego dnia do Polski. Wraz z nim przyleciało dwóch jego współmisjonarzy, którzy zapragnęli odwiedzić kraj św. Jana Pawła II.  Zobacz krótki filmik z tego wyjątkowego wieczoru:

Poświęcić rok na współpracę z Bogiem

Wielu młodych ludzi decyduje się poświęcić rok swojego życia na formację i służbę. Taką możliwość daje właśnie rok misyjny Regnum Christi. W czasie misji młodzi angażują się w ewangelizację, pracę z dziećmi i młodzieżą oraz codzienne życie wspólnoty. Regnum Christi Młodzi co roku posyła młode osoby na misje w różnych częściach świata, pomagając młodym wzrastać duchowo i apostolsko.

Wierzę, że każdy z nas ma swoją misję, która jest darem dla nas od Pana Jezusa. On chce się dzielić i zaprasza nas do życia misją zbawienia dusz i budowania Jego Królestwa! I już sama ta świadomość, że bierzemy udział w misji powierzonej nam od samego Boga Wszechmogącego, napełnia mnie nadzieją” – tak czytamy w świadectwie Michała Zbyrada (na zdjęciu głównym: drugi od lewej), który przeżył swoją roczną misję w Meksyku w 2024 roku.

Tam, gdzie dojrzewało jego powołanie

„Jan Paweł II to mój ulubiony święty” – mówią młodzi z Ameryki Łacińskiej, odwiedzając Dom Apostołów. Wielu z nich przyjeżdża do Krakowa właśnie po to, aby nabrać duchowych sił w miejscu, które ukształtowało Papieża Polaka.

Młodzi misjonarze oraz księża Jaime i Jorge podczas  pielgrzymki śladami św. Jana Pawła II. (zdjęcie: Instagram ojca Jaime Plasencia, LC)

Ich świadectwo i pragnienie oddania Chrystusowi jest żywym odbiciem słów, które św. Jan Paweł II skierował do młodzieży w 1989 roku:

Wy, Młodzi, jesteście pierwszymi apostołami i ewangelizatorami młodzieży. Nie wystarczy odkryć Chrystusa, trzeba Go nieść innym! Chrystus wam ufa i liczy na waszą współpracę. Chrystus was potrzebuje. Odpowiedzcie na Jego wezwanie z odwagą i zapałem waszej młodości. (Orędzie na IV Światowy Dzień Młodzieży z 1989 r.)

Młodzi wciąż odpowiadają na wezwanie Chrystusa

Misją Domu Apostołów jest być miejscem formacji apostołów dzisiejszych czasów – ludzi, którzy będą podążać za Chrystusem, a następnie świadczyć o Nim wśród innych. To właśnie tutaj na co dzień młodzi ludzie rozeznają i przygotowują się do podjęcia swojego powołania.

Spotkanie, które miało miejsce 7 maja pokazuje, że młodzi wciąż chcą angażować się w ewangelizację i budować Kościół. Cieszymy się, że Dom Apostołów może stanowić miejsce spotkania z Chrystusem oraz z innymi apostołami.

Inne wpisy

Dziękujemy za Twoje 1,5% podatku dla Domu Apostołów

Dziękujemy za Twoje 1,5% podatku dla Domu Apostołów

„Jestem tu dzięki 1,5% podatku” – naklejki z takim napisem pojawiły się na różnych sprzętach w Domu Apostołów, m.in. na fotelach, szafkach czy rzutniku. Każdy odwiedzający nasze centrum formacji wie, że zakup tych rzeczy umożliwili nasi wspaniali Darczyńcy, Pomocnicy Apostołów.

czytaj więcej...
Radość dzielenia się wiarą. Świadectwo Julii z misji

Radość dzielenia się wiarą. Świadectwo Julii z misji

– Wiara działa inaczej niż matematyka: gdy dzielisz się wiarą, to jej nie tracisz, a mnożysz. To jest dla mnie meritum misji – mówi 18-letnia Julia Stanek tuż po powrocie z Litwy. Za nią oraz za innymi młodymi misjonarzami – wiele spotkań z mieszkańcami oraz osobistych odkryć na temat wiary.

czytaj więcej...
Share This