7 maja w Domu Apostołów miało miejsce niezwykłe spotkanie. Pod jednym dachem spotkali się przedstawiciele trzech kontynentów. Misjonarze Regnum Christi z Europy, Ameryki Południowej oraz Stanów Zjednoczonych spędzili czas na modlitwie oraz integracji.
Ośmiu misjonarzy Regnum Christi, którzy w tym roku formacyjnym posługują w Europie, początek maja spędziło w Krakowie. Są to młodzi ludzie w wieku od 19 do 23 lat pochodzący z Ameryki Południowej. Towarzyszyło im dwóch kapłanów: o. Jaime oraz o. Jorge (obaj pochodzenia meksykańskiego). Wybrali Kraków na miejsce swojego ostatniego już w tym roku zjazdu.
Na czas wspólnej Mszy św., adoracji, integracji oraz rozmów dołączyli do nich mężczyźni z krakowskiej wspólnoty Regnum Christi Młodzi, a także trzech tegorocznych misjonarzy Regnum Christi ze Stanów Zjednoczonych, wśród nich nasz Polak, Michał Wójcik, którego w czerwcu 2025 r. wspólnota posłała na rok misyjny.
Michał (na zdjęciu powyżej, czwarty od lewej) wrócił tego dnia do Polski. Wraz z nim przyleciało dwóch jego współmisjonarzy, którzy zapragnęli odwiedzić kraj św. Jana Pawła II. Zobacz krótki filmik z tego wyjątkowego wieczoru:
Poświęcić rok na współpracę z Bogiem
Wielu młodych ludzi decyduje się poświęcić rok swojego życia na formację i służbę. Taką możliwość daje właśnie rok misyjny Regnum Christi. W czasie misji młodzi angażują się w ewangelizację, pracę z dziećmi i młodzieżą oraz codzienne życie wspólnoty. Regnum Christi Młodzi co roku posyła młode osoby na misje w różnych częściach świata, pomagając młodym wzrastać duchowo i apostolsko.
„Wierzę, że każdy z nas ma swoją misję, która jest darem dla nas od Pana Jezusa. On chce się dzielić i zaprasza nas do życia misją zbawienia dusz i budowania Jego Królestwa! I już sama ta świadomość, że bierzemy udział w misji powierzonej nam od samego Boga Wszechmogącego, napełnia mnie nadzieją” – tak czytamy w świadectwie Michała Zbyrada (na zdjęciu głównym: drugi od lewej), który przeżył swoją roczną misję w Meksyku w 2024 roku.
Tam, gdzie dojrzewało jego powołanie
„Jan Paweł II to mój ulubiony święty” – mówią młodzi z Ameryki Łacińskiej, odwiedzając Dom Apostołów. Wielu z nich przyjeżdża do Krakowa właśnie po to, aby nabrać duchowych sił w miejscu, które ukształtowało Papieża Polaka.

Młodzi misjonarze oraz księża Jaime i Jorge podczas pielgrzymki śladami św. Jana Pawła II. (zdjęcie: Instagram ojca Jaime Plasencia, LC)
Ich świadectwo i pragnienie oddania Chrystusowi jest żywym odbiciem słów, które św. Jan Paweł II skierował do młodzieży w 1989 roku:
Wy, Młodzi, jesteście pierwszymi apostołami i ewangelizatorami młodzieży. Nie wystarczy odkryć Chrystusa, trzeba Go nieść innym! Chrystus wam ufa i liczy na waszą współpracę. Chrystus was potrzebuje. Odpowiedzcie na Jego wezwanie z odwagą i zapałem waszej młodości. (Orędzie na IV Światowy Dzień Młodzieży z 1989 r.)
Młodzi wciąż odpowiadają na wezwanie Chrystusa
Misją Domu Apostołów jest być miejscem formacji apostołów dzisiejszych czasów – ludzi, którzy będą podążać za Chrystusem, a następnie świadczyć o Nim wśród innych. To właśnie tutaj na co dzień młodzi ludzie rozeznają i przygotowują się do podjęcia swojego powołania.
Spotkanie, które miało miejsce 7 maja pokazuje, że młodzi wciąż chcą angażować się w ewangelizację i budować Kościół. Cieszymy się, że Dom Apostołów może stanowić miejsce spotkania z Chrystusem oraz z innymi apostołami.






