Twoja jałmużna adwentowa ogrzewa apostoła

15.12.2025

Święta tuż, tuż! Czy Twoje serce jest już gotowe na spotkanie Pana? Zanim ubierzesz choinkę, pomyśl o dobrym uczynku, wspominając słowa z Księgi Tobiasza: Lepiej jest dawać jałmużnę, aniżeli gromadzić złoto (Tb 12,8). Zapraszamy Cię do wsparcia akcji OGRZEJ APOSTOŁA. 

..bo tylko razem z Tobą możemy budować miejsce, z którego współcześni apostołowie wyruszają w świat, niosąc Dobrą Nowinę o Jezusie, ludziom poszukującym i spragnionym więzi ze Zbawicielem (choć czasem nawet sami nie wiedzą, że to Jego szuka ich serce!).

Ogrzej apostoła!  

Sezon grzewczy w pełni. Co byśmy zrobili bez zapewnionego ciepła w naszych domach? Oddając do użytku budynek Domu Apostołów, zatroszczyliśmy się również o nowoczesną i oszczędną instalację grzewczą.

O. Mariusz Kiełbasa, dyrektor Domu Apostołów, wyjaśnia: Nasze ogrzewanie to grzejniki kanałowe z wentylatorem. Same w sobie są oszczędne: nie ma strat grzania podłogi, wykładziny czy dywanu. Dodatkowo są one monitorowane systemem Smart House. Przy otwarciu okna, czujnik daje sygnał, aby wyłączyć grzejnik pod danym oknem i w ten sposób nie tracić energii.

Cieszymy się bardzo, że w Domu Apostołów jest ciepło, a przyszli liderzy, w tym dzieci i młodzież, mogą formować się w godnych warunkach. 

Potrzebujemy jednak Twojej pomocy, by spłacić koszty instalacji grzewczej. Jej łączny koszt wyniósł blisko 50 000 złotych. 

Jak pomóc?

Jeśli możesz dołożyć się do naszej zbiórki, będziemy Ci bardzo wdzięczni! 

Swoją jałmużnę możesz przekazać:

❤️Gorąco Ci dziękujemy za każdy dar!❤️ 

Z wdzięcznością obejmujemy Cię naszą modlitwą

Podziel się informacją

Jeśli nie masz teraz możliwości, by przekazać swój dar materialny, będziemy Ci wdzięczni za pomoc w rozpowszechnieniu informacji o zbiórce, np. za pomocą mediów społecznościowych, WhatsApp lub inaczej. 

Jeśli masz swoje pomysły albo pytania, skontaktuj się z nami, chętnie na nie odpowiemy. 

Z góry dziękujemy za Twoje wsparcie! 

Inne wpisy

Dziękujemy za Twoje 1,5% podatku dla Domu Apostołów

Dziękujemy za Twoje 1,5% podatku dla Domu Apostołów

„Jestem tu dzięki 1,5% podatku” – naklejki z takim napisem pojawiły się na różnych sprzętach w Domu Apostołów, m.in. na fotelach, szafkach czy rzutniku. Każdy odwiedzający nasze centrum formacji wie, że zakup tych rzeczy umożliwili nasi wspaniali Darczyńcy, Pomocnicy Apostołów.

czytaj więcej...
Radość dzielenia się wiarą. Świadectwo Julii z misji

Radość dzielenia się wiarą. Świadectwo Julii z misji

– Wiara działa inaczej niż matematyka: gdy dzielisz się wiarą, to jej nie tracisz, a mnożysz. To jest dla mnie meritum misji – mówi 18-letnia Julia Stanek tuż po powrocie z Litwy. Za nią oraz za innymi młodymi misjonarzami – wiele spotkań z mieszkańcami oraz osobistych odkryć na temat wiary.

czytaj więcej...
Share This