Na zdjęciu: Michał (na środku, w niebieskiej koszulce polo), z chłopakami z Klubu Horyzont i o. Agustinem

To będzie niesamowite miejsce! – mówi Michał

Michał ma 20 lat i studiuje na kierunku lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Szczególnie ciekawi go kardiologa. Zapytany o zainteresowania, mówi, że od dziecka fascynuje go wiele różnych dziedzin, zwłaszcza sport. I wymienia: narty, piłkę nożną czy tenis. Kocha też spotkania i rozmowy z ludźmi, zarówno powierzchowne pogawędki, jak i głębokie dyskusje.

Rozwija swoją wiarę. Działa w Klubie Horyzont, jest również zaangażowany w sekcję młodzieżową Regnum Christi oraz program Exodus 90. Zapytany, co mu daje ta formacja, i co w niej najbardziej ceni, odpowiada: – Pomaga mi ona przede wszystkim wprowadzić w życie wszystko, co mówi do nas Bóg przez Pismo Święte. Wspólnota, każdy z apostolatów i wszystkie nasze plany pomagają mi przestać patrzeć na siebie, a skupić się na co dzień na relacji z Bogiem oraz z drugim człowiekiem.

– A jakie nadzieje wiążesz z powstającym w Krakowie Domem Apostołów? – To będzie z pewnością niesamowite miejsce, nie samo przez siebie, ale przez wszystkie piękne rzeczy, które się tam wydarzą. Nareszcie większa kaplica, będąca przestrzenią wspólnej modlitwy i uwielbienia Pana. Pokoje dla formatorów, gdzie z pewnością, dzięki Duchowi Świętemu, urodzi się wiele wspaniałych pomysłów.

Na koniec Michał podsumowuje: – Kilka lat temu rozmawiałem z jednym z ojców, że jeśli nasza wspólnota będzie nadal tak prężnie się rozwijać (w co bardzo wierzyliśmy), to niedługo zacznie brakować nam przestrzeni do spotkań i wspólnej modlitwy. Regnum Christi rozwinęło się do tego czasu na wielu płaszczyznach, a Pan Bóg nie zostawił nas w potrzebie i już dziś możemy cieszyć się z powstającego Domu Apostołów.

Michał prowadzi spotkanie. Dziękujemy za świadectwo 🙂

1.5%

1,5%

1,5%