To będzie niesamowite miejsce!

23.03.2021

Na zdjęciu: Michał (na środku, w niebieskiej koszulce polo), z chłopakami z Klubu Horyzont i o. Agustinem

To będzie niesamowite miejsce! – mówi Michał

Michał ma 20 lat i studiuje na kierunku lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Szczególnie ciekawi go kardiologa. Zapytany o zainteresowania, mówi, że od dziecka fascynuje go wiele różnych dziedzin, zwłaszcza sport. I wymienia: narty, piłkę nożną czy tenis. Kocha też spotkania i rozmowy z ludźmi, zarówno powierzchowne pogawędki, jak i głębokie dyskusje.

Rozwija swoją wiarę. Działa w Klubie Horyzont, jest również zaangażowany w sekcję młodzieżową Regnum Christi oraz program Exodus 90. Zapytany, co mu daje ta formacja, i co w niej najbardziej ceni, odpowiada: – Pomaga mi ona przede wszystkim wprowadzić w życie wszystko, co mówi do nas Bóg przez Pismo Święte. Wspólnota, każdy z apostolatów i wszystkie nasze plany pomagają mi przestać patrzeć na siebie, a skupić się na co dzień na relacji z Bogiem oraz z drugim człowiekiem.

– A jakie nadzieje wiążesz z powstającym w Krakowie Domem Apostołów? – To będzie z pewnością niesamowite miejsce, nie samo przez siebie, ale przez wszystkie piękne rzeczy, które się tam wydarzą. Nareszcie większa kaplica, będąca przestrzenią wspólnej modlitwy i uwielbienia Pana. Pokoje dla formatorów, gdzie z pewnością, dzięki Duchowi Świętemu, urodzi się wiele wspaniałych pomysłów.

Na koniec Michał podsumowuje: – Kilka lat temu rozmawiałem z jednym z ojców, że jeśli nasza wspólnota będzie nadal tak prężnie się rozwijać (w co bardzo wierzyliśmy), to niedługo zacznie brakować nam przestrzeni do spotkań i wspólnej modlitwy. Regnum Christi rozwinęło się do tego czasu na wielu płaszczyznach, a Pan Bóg nie zostawił nas w potrzebie i już dziś możemy cieszyć się z powstającego Domu Apostołów.

Michał prowadzi spotkanie. Dziękujemy za świadectwo 🙂

Inne wpisy

Dziękujemy za Twoje 1,5% podatku dla Domu Apostołów

Dziękujemy za Twoje 1,5% podatku dla Domu Apostołów

„Jestem tu dzięki 1,5% podatku” – naklejki z takim napisem pojawiły się na różnych sprzętach w Domu Apostołów, m.in. na fotelach, szafkach czy rzutniku. Każdy odwiedzający nasze centrum formacji wie, że zakup tych rzeczy umożliwili nasi wspaniali Darczyńcy, Pomocnicy Apostołów.

czytaj więcej...
Radość dzielenia się wiarą. Świadectwo Julii z misji

Radość dzielenia się wiarą. Świadectwo Julii z misji

– Wiara działa inaczej niż matematyka: gdy dzielisz się wiarą, to jej nie tracisz, a mnożysz. To jest dla mnie meritum misji – mówi 18-letnia Julia Stanek tuż po powrocie z Litwy. Za nią oraz za innymi młodymi misjonarzami – wiele spotkań z mieszkańcami oraz osobistych odkryć na temat wiary.

czytaj więcej...
Share This