Na zdjęciu. Adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W tle – kopia Całunu Turyńskiego

Świadectwo Haliny

Dziękuję Bogu za czas rekolekcji wielkopostnych w ciszy, a jednocześnie czas kontaktu z drugim człowiekiem, w którym mieszka Bóg.

Od wielu już lat uczę się patrzeć na człowieka jak na dar od Boga. Mimo licznych rekolekcji, w których uczestniczyłam, to właśnie na tych odkryłam, jak wielką łaską jest modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

O. Mariusz tak pokierował nas swoją modlitwą, że zrozumiałam, iż mamy wielbić Boga za wszystko, nawet za trudne momenty i krzyże w życiu, a także za ludzi, którzy nas skrzywdzili.

Otworzyłam swój umysł na słowo „PRAGNĘ”, jakie Pan Jezus wypowiedział na krzyżu i zrozumiałam, że i ja mam pragnąć zbawienia tych, którzy mnie skrzywdzili. Modląc się za nich, i ja doznam łaski zbawienia.

W tak niedługim czasie po rekolekcjach w moim życiu dużo się zmieniło, poprawiły się relacje między domownikami, a przede wszystkim nie roszczę żadnych pretensji, gdy spotka mnie krzywda.

Dziękuję bardzo wszystkim, a szczególnie Beatce Dz., która mnie zawsze zabiera ze sobą na te rekolekcje, o. Mariuszowi za wspaniałe prowadzenie, Małgosi, wspaniałej kucharce i Beatce, która otworzyła swoje serce i pomaga mi na odległość przy dwójce niepełnosprawnych dzieci jako telefoniczna niania, czytając im bajki.

Niech Wszystkim Bóg błogosławi!

Halina

Rekolekcje wielkopostne dla kobiet „Pragnę”, oparte o Całun Turyński, odbyły się w dniach 5-7 marca 2021 r. w domu rekolekcyjnym w Zawadce, k. Wadowic. Prowadził je o. Mariusz Kiełbasa LC, dyrektor DOMU APOSTOŁÓW

W rekolekcyjnym spotkaniu wzięło udział 12 uczestniczek.

Przeczytaj również świadectwo Pawła z męskiej edycji rekolekcji. Więcej o idei otwartych dla wszystkich rekolekcji wielkopostnych pisaliśmy tu.

 

1.5%

1,5%

1,5%