„Potem Jezus świadom, że już wszystko się dokonało, aby się wypełniło Pismo, rzekł: <<Pragnę>>”. (J 19,28).

Słowo, jakie nasz Zbawiciel wypowiedział tuż przed swoją śmiercią, wybraliśmy na tytuł rekolekcji wielkopostnych, na które chcemy Was serdecznie zaprosić.

– W czasie rekolekcji będziemy się przyglądać szczególnej relikwii Męki Pańskiej, jaką  jest Całun Turyński, płótno, w które owinięto ciało Chrystusa po Jego śmierci. Ono jest świadkiem, jak wiele wycierpiał dla nas Bóg, a zatem również: ile jesteśmy dla Niego warci – mówi rekolekcjonista, o. Mariusz Kiełbasa LC. I dodaje: – Ta cenna relikwia jest przedmiotem badań naukowych, ale niesie w sobie również wartość ewangelizacyjną i przemawia do współczesnego człowieka.

O. Mariusz Kiełbasa, dyrektor Domu Apostołów, od lat fascynuje się Całunem Turyńskim. Jest inicjatorem wystawy ewangelizacyjnej „Kim jest Człowiek z Całunu?”, którą można oglądać w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, a także dyrektorem Polskiego Centrum Syndonologicznego. To instytucja, która jednoczy, motywuje i koordynuje środowisko osób związanych z Całunem Turyńskim w Polsce i wśród Polonii, aby poprzez prowadzenie badań naukowych, popularyzację wiedzy oraz duszpasterstwo z wykorzystaniem Całunu prowadzić jak największą liczbę ludzi do prawdziwego spotkania z Chrystusem Zbawicielem.

Rekolekcje będą odbywać się w ciszy, w dwóch turach.

Dla kobiet: w dniach 5-7 marca 2021 w domu rekolekcyjnym w Zawadce, k. Wadowic. Koszt zakwaterowania i wyżywienia: 160 zł. Zapisy do końca lutego przez formularz: https://forms.gle/qpmzZ2mZwbvtM3zS9

Dla mężczyzn: w dniach 12-14 marca 2021 w domu rekolekcyjnym na Śnieżnicy, k. Kasiny Wielkiej. Koszt zakwaterowania i wyżywienia: 150 zł. Zapisy do 7 marca przez formularz: https://forms.gle/HKuRurKnR3AhqLh37

W przypadku obostrzeń sanitarnych rekolekcje odbędą się on-line. Serdecznie zapraszamy do udziału!

1.5%

1,5%

1,5%