Dlaczego modlimy się PRZEZ WSTAWIENNICTWO, a nie DO świętych?

3.11.2025

Nad takim zagadnieniem rozmyślali ostatnio nasi najmłodsi apostołowie z apostolatu NET. Prawda, że ambitnie? W niedzielę 26 października 25 dzieci w wieku 5-11 lat oraz piątka jeszcze młodszych uczestników, oczywiście pod opieką rodziców, przybyło do Domu Apostołów, by wzrastać w swojej wierze!

Było to drugie w tym roku formacyjnym spotkanie apostolatu NET (Nowa Ewangelizacja na Trzecie Tysiąclecie).

Rozpoczęło się od Eucharystii, którą w kaplicy Domu Apostołów odprawił o. prof. Edmund Kowalski, redemptorysta, bioetyk, należący do Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych.

Po Mszy św. dzieci udały się do kawiarenki Domu Apostołów na wspólne drugie śniadanie, by mieć więcej sił i energii, potrzebnej do aktywnego udziału w zajęciach katechetycznych, prowadzonych pod kierunkiem koordynatorki apostolatu NET, pedagog Krystyny Cempli.

Tym razem maluchy i starszaki uczyły się o tym, kim jest święty oraz dlaczego modlimy się przez wstawiennictwo a nie do świętych. Każde dziecko otrzymało litanię do swojego świętego patrona, którego imię otrzymało na chrzcie świętym.

Nie zabrakło czasu na kreatywność. Najmłodsi apostołowie przygotowywali własnoręczne jesienne stroiki, uwieńczone świecą. Mają one przypominać o modlitwie, a także służyć do przystrojenia grobów bliskich, którzy już zakończyli swą ziemską pielgrzymkę.

Tradycyjnie, nie obyło się również bez zabaw ruchowych, tym razem inspirowanych świętymi. Dzieci m.in. przelewały łzy świętego Floriana. Symbolizują one łzy wzruszenia towarzyszące skutecznym akcjom ratowniczym prowadzonym przez strażaków, którym patronuje św. Florian.

Więcej o apostolacie NET i jego najbliższych spotkaniach: www.regnumchristi.pl/net

Rozmowa z koordynatorką apostolatu, p. Krystyną Cemplą: https://dom-apostolow.pl/to-zrodlo-niekonczacej-sie-radosci/

Zobacz relacje z wybranych spotkań:

✝️ Dzieci z NETu odkrywają tajemnice Wielkiego Tygodnia

❤️ Jak zdobyć Serce Jezusa?

🤓 Zdany egzamin na Neciaka!

Więcej aktualności znajdziesz także tutaj: https://www.facebook.com/dom.apostolow

Inne wpisy

Dziękujemy za Twoje 1,5% podatku dla Domu Apostołów

Dziękujemy za Twoje 1,5% podatku dla Domu Apostołów

„Jestem tu dzięki 1,5% podatku” – naklejki z takim napisem pojawiły się na różnych sprzętach w Domu Apostołów, m.in. na fotelach, szafkach czy rzutniku. Każdy odwiedzający nasze centrum formacji wie, że zakup tych rzeczy umożliwili nasi wspaniali Darczyńcy, Pomocnicy Apostołów.

czytaj więcej...
Radość dzielenia się wiarą. Świadectwo Julii z misji

Radość dzielenia się wiarą. Świadectwo Julii z misji

– Wiara działa inaczej niż matematyka: gdy dzielisz się wiarą, to jej nie tracisz, a mnożysz. To jest dla mnie meritum misji – mówi 18-letnia Julia Stanek tuż po powrocie z Litwy. Za nią oraz za innymi młodymi misjonarzami – wiele spotkań z mieszkańcami oraz osobistych odkryć na temat wiary.

czytaj więcej...
Share This