Czego potrzebuje roślina do wzrostu, a czego nasza dusza?

2.03.2026

To pytanie, jakie zadali nasi formatorzy dzieciom (w wieku 5-11 lat) podczas spotkania 22 lutego w ramach apostolatu NET. Nie skończyło się na teorii! Najmłodsi założyli również uprawę z cebulkami i nasionami w doniczkach. Mają już plan, co zrobić z roślinkami, gdy urosną.  

Lutowe spotkanie apostolatu NET (Nowa Ewangelizacja na Trzecie Tysiąclecie) rozpoczęło się Mszą św. w kaplicy Domu Apostołów. Ewangelia odsłoniła przed uczestnikami Eucharystii scenę kuszenia Pana Jezusa. Otrzymaliśmy od Zbawiciela wzór działania, jakie powinniśmy podjąć, gdy sami doświadczamy pokusy. 

Towarzyszący nam kaznodzieja, o. Mariusz Kiełbasa, dyrektor Domu Apostołów, przyniósł dzieciom tajemniczą skrzyneczkę do przechowywania konkretnych rozwiązań, pomocnych w walce z pokusami.

Po wspólnym śniadaniu, zajęliśmy się dalszą duchową pracą. W ramach zadania na Wielki Post, postanowiliśmy zadbać o rozwój duszy, porównując ten proces do wzrostu rośliny.   

Czego dusza potrzebuje, aby rosnąć ku Niebu, a czego roślinka? takie pytanie zadali dzieciom formatorzy apostolatu NET. 

Założyliśmy także uprawę z cebulkami i nasionami w doniczkach. Dbanie o te rośliny ma nam przypominać o duszy. Kiedy po Wielkanocy urosną, zaniesiemy je do Domu Pomocy Społecznej jako nasz dar cierpliwości, wytrwałości i  poświęcenia dla potrzebujących ludzi relacjonuje Krystyna Cempla, pedagog i koordynatorka apostolatu NET. 

Zobacz, nad jakimi zagadnieniami najmłodsi zastanawiali się wcześniej: Dlaczego modlimy się PRZEZ WSTAWIENNICTWO, a nie DO świętych?

Inne wpisy

Dziękujemy za Twoje 1,5% podatku dla Domu Apostołów

Dziękujemy za Twoje 1,5% podatku dla Domu Apostołów

„Jestem tu dzięki 1,5% podatku” – naklejki z takim napisem pojawiły się na różnych sprzętach w Domu Apostołów, m.in. na fotelach, szafkach czy rzutniku. Każdy odwiedzający nasze centrum formacji wie, że zakup tych rzeczy umożliwili nasi wspaniali Darczyńcy, Pomocnicy Apostołów.

czytaj więcej...
Radość dzielenia się wiarą. Świadectwo Julii z misji

Radość dzielenia się wiarą. Świadectwo Julii z misji

– Wiara działa inaczej niż matematyka: gdy dzielisz się wiarą, to jej nie tracisz, a mnożysz. To jest dla mnie meritum misji – mówi 18-letnia Julia Stanek tuż po powrocie z Litwy. Za nią oraz za innymi młodymi misjonarzami – wiele spotkań z mieszkańcami oraz osobistych odkryć na temat wiary.

czytaj więcej...
Share This